12 lut 2018

Zostań projektantem wnętrz – wystrój domu prosto z drukarni cyfrowej

​Każdemu zależy, aby jego dom prezentował się ładnie, najlepiej unikatowo. Chcemy, żeby osoba przychodząca w odwiedziny mogła nacieszyć oko oraz powiedzieć szczery komplement na temat naszej pomysłowości czy oryginalności. Ułatwieniem w wykonaniu tego zadania jest fakt, że w obecnych czasach mamy naprawdę wiele możliwości pokazania swojej kreatywności. Nawet pozornie bezużyteczna drukarnia online może bardzo pomóc w wystroju naszego domu.

Do czego przyda się druk cyfrowy?

Drukarnie możemy znaleźć praktycznie wszędzie – jest ich pełno nie tylko w centrum miasta, ale również na obrzeżach. Nie jest więc problemem wybranie jednej z nich i skorzystanie z jej usług. Kłopot tkwi w tym, że większości ludzi zakres działania drukarni cyfrowej kojarzy się jedynie z drukowaniem jakichś dokumentów czy kserowaniem fragmentów książek. Takie osoby tkwią w naprawdę wielkim błędzie. Drukarnie działają na o wiele większych płaszczyznach. Gdyby tylko drukowały dokumenty, ich prowadzenie byłoby bardzo nieopłacalne. Obecnie każda drukarnia cyfrowa oferuje nam szeroki zakres usług, począwszy od zwykłego skopiowania dokumentu do stworzenia fototapety czy kubka z naszym imieniem.

Tania drukarnia – gdzie jej szukać?

Jeśli już mamy zamiar złożyć w drukarni większe zamówienie, zależy nam na tym, żeby nie wydać za dużej ilości pieniędzy. Niezbędnych informacji możemy poszukać w cennikach zamieszczonych na stronach internetowych drukarni – większość z takich punktów je posiada. Informacje ze stron internetowych danych punktów mogą być naprawdę bardzo przydatne, przykładowo: w zakładce „kontakt” możemy znaleźć adres, maila lub telefon, co jest niezbędne, jeśli mamy pytania. Zamiast wychodzić z domu i biegać po mieście w poszukiwaniu taniej drukarni, możemy więc przejrzeć Internet i znaleźć ją w krótszym czasie, bez zbędnego zamieszania. Takie rozwiązanie jest o wiele wygodniejsze. Większość drukarni stara się dbać o swoich klientów, więc ich cenniki oraz zakresy usług są na bieżąco aktualizowane.

Czy dobra drukarnia może być niedroga?

Szukając drukarni powinniśmy kierować się między innymi pierwszym wrażeniem, jakie zrobiła na nas jej strona internetowa. Jeśli jest ona estetycznie wykonana i aktualna, powinno to wzbudzić pewnego rodzaju zaufanie. Na pewno większe, niż drukarnia online posiadająca niezadbaną, byle jaką stronę. Do tego należy sprawdzić czy jakość i wielkość zleconego do wydrukowania obrazu są adekwatne do ceny usługi. Nie zawsze drogie drukarnie drukują lepiej. Warto więc poświęcić trochę czasu na poszukanie potrzebnych nam informacji. Dobrze jest poczytać opinię klientów lub w mailu zapytać samych pracowników danego punktu o nurtujące nas kwestie. W końcu nikt nie chce mieć na ścianie niewyraźnego zdjęcia swojej rodziny.

Spersonalizowane zamówienie? Jak sprawdzić cenę?

Drukarnia internetowa jest bardzo praktyczna. Dzięki niej możemy zaoszczędzić trochę czasu i poświęcić go na coś milszego, niż oczekiwanie w kolejce. Aby z niej skorzystać, należy wypełnić niezbędne formularze dotyczące naszego zamówienia. Po wprowadzeniu danych od razu otrzymujemy cenę przybliżoną do tej, którą zapłacimy za całość. W drukarniach takich możemy zamówić między innymi kalendarze, książki, fototapety, zlecić druk broszur, ulotek i tym podobnych. Warto więc korzystać z nich, kiedy chcemy nabyć unikalny element wystroju naszego domu.

Gdzie szukać dobrej drukarni?

Biorąc pod uwagę opinię zdecydowanej większości internautów, warto korzystać z drukarni internetowych. Przede wszystkim chwalą sobie oni czas wykonania zlecenia, jego jakość oraz łatwy kontakt z obsługą drukarni. Nie narzekają również na ceny – znacznie większa część drukarni posiada je na wyjątkowo przystępnym poziomie. Takie drukarnie są więc naprawdę dobrą opcją, nawet dla wymagającego klienta. Oczywiście, jeśli mamy do wydrukowania tak dużo dokumentów, że samemu ciężko nam się w nich odnaleźć, lepiej skorzystać z drukarni lokalnych. Klienci jednak, porównując punkty druku, zdecydowanie skłaniają się w stronę drukarni online. Uważają, że ceny są niższe, a obsługa milsza. Nie dowiemy się jednak prawdy, dopóki sami tego nie sprawdzimy. Mimo wszystko warto przed wysłaniem plików do konkretnej drukarni poczytać opinię na jej temat.

Drukarnia, a wystrój domu

Fototapety są coraz popularniejsze. Dobrze jest mieć możliwość samodzielnego wybrania zdjęcia, które potem pokryje jedną z naszych ścian. Zlecając druk fototapety możemy zadecydować również o rodzaju materiału, na którym będzie ona nadrukowana, wybierając na przykład druk na płótnie, co jest bardzo praktyczne. Dzięki temu nasze zamówienie staje się jeszcze bardziej spersonalizowane, a wiec wyjątkowe. Poza tym powinniśmy dostosować zamówienie do warunków w domu, np. jeśli mamy dzieci, lepiej jest wydrukować fototapetę na materiale, z którego łatwo będzie zetrzeć plamy. Dobrą opcją jest też druk plakatów. Można nimi naprawdę ładnie i ciekawie przyozdobić dane pomieszczenie. Dzięki takim zabiegom poczujemy się bardziej klimatycznie, a nasze pomieszczenie stanie się „jeszcze bardziej nasze”. Do tego zyskamy aprobatę odwiedzających nas znajomych, którym na pewno spodoba się unikatowy styl naszego mieszkania. Ludzie lubią pozytywnie wyróżniać się na tle innych, a własnoręcznie zaprojektowane pomieszczenie może znacznie się do tego przyczynić.

Zobacz również