26 lis 2020

Wydrukować to we własnym zakresie czy zrobić to profesjonalnie?

Dla większości firm każda forma druku kolorowego w firmie, zarówno dla osób prywatnych, jak i organizacji biznesowych, może być nie tylko korzystna cenowo, ale może przynieść tylko amatorskie efekty. W szczególności, jeśli wymagane są nawet duplikaty, to zanim się o tym dowiesz, kaseta z atramentem zostanie wyczerpana i może kosztować małą fortunę na wymianę. Frustracja ta pogłębia się jeszcze bardziej, gdy potrzebny jest tylko jeden kolorowy wkład, a Twoje urządzenie odmawia drukowania bez niego, nawet jeśli wymagany jest kolor (zazwyczaj żółty), ale nie masz nawet żółtego na stronie.

Mały nakład lub druk na pojedynczych arkuszach na standardowej stacjonarnej drukarce atramentowej lub kolorowej drukarce laserowej jest w porządku, ale spróbuj wydrukować broszurę lub nawet wizytówki i wtedy nagle nie wydaje się to dobrym pomysłem. To po prostu nie jest wcale praktyczne lub nawet niedrogie, aby zrobić ten rodzaj druku w domu i wyglądać zdalnie profesjonalnie.

W tym momencie najlepiej zwrócić się do profesjonalistów, którzy zaoferują Ci drukowanie Twoich przedmiotów za pomocą usług druku cyfrowego lub litho. Maszyny używane do drukowania w pełnym kolorze w tych dniach są wspaniałe, druk cyfrowy przyszedł tak długą drogę i jest prawie tak dobry jak litho. Druk cyfrowy ma pewne drobne wady, jeśli chodzi o bardzo słabe linie architektoniczne stosowane na przykład na rysunku technicznym, ale jest to fantastyczne rozwiązanie dla druku krótkoseryjnego. Jeśli potrzebujesz tylko kilku egzemplarzy, to jest to bardzo dobry sposób na druk litho, który ma tylko 500 lub więcej sztuk.

Litho printing jest najbardziej znaną formą usług drukarskich i oferuje swoje rozwiązania od 100 lat. Nazwa "offset litho" wywodzi się od technologii drukarskiej, która polega na doprowadzeniu druku do "offsetu" z wałka, do którego owinięta jest płyta, a następnie materiał (papier) poprzez przeniesienie go z płyty na papier.

Poprzez druk litho można oczekiwać wysokiej jakości reprodukcji. Obecnie istnieje wiele drukarni litho, które oferują tam usługi online po zniżkowych cenach, ale nie zawsze najtańsze jest najlepsze. Wszystkie drukarnie internetowe nie są takie same. Niektórzy przyjmują bardziej swobodne podejście do usług poligraficznych, które oferują, myśląc, że mogą one wyciąć narożniki tak mocno, że stają się najtańsze znalezione online, ci dostawcy wkrótce stanie się nietknięty.

Jakość będzie zagrożona, a niektórzy, jeśli nie większość klientów będzie rozczarowana.

Jak w przypadku każdego nowego dostawcy natkniesz się w biznesie, Twoim celem jest znalezienie szybkiej i niezawodnej firmy, która traktuje Cię poważnie i nie tylko stara się zrobić szybki kozioł. Sprawdź ich referencje przedtem, może mają referencje klientów na swojej stronie internetowej, to może być oczywiście dobra pozycja wyjściowa do sprawdzenia, jak prawdziwy jest dostawca, jak te dni jego wszystko o sieci społecznościowe i opinie klientów. Nie należy ufać stronom internetowym, które mają referencje klientów z nieopisanymi komentarzami i mogą podpisać się pod hasłem 'Dave from Surrey', te nie wyglądają na wiarygodne. Niektóre strony mają linki do własnej strony internetowej klienta, jeśli są zadowoleni z wyświetlenia tego komentarza, zazwyczaj oznacza to, że był on prawdziwy. Poproś o przykładowe opakowanie, to świetny sposób, aby zobaczyć jakość produktów przed ich zakupem. Niektóre drukarki internetowe pokazują próbki z własną grafiką na nich, podczas gdy to pokazuje jakość druku nie zawsze pokazuje, że rzeczywiście robią ten druk komercyjnie dla klientów, każdy z pewnością może wydrukować swoje własne próbki, które mówią "sprawdź nasz druk", ale z pewnością to najlepszy sposób na pokazanie prawdziwych próbek klientów druku, to może dać Ci wyobrażenie o tym, co możesz osiągnąć - to również świetny sposób na uzyskanie pomysłów na własny projekt, jeśli oczywiście projektujesz własne ulotki.

Zobacz również