29 sty 2018

Nieśmiertelne wydruki - książki, zdjęcia, plakaty

​W dobie Internetu i sprzętów elektronicznych wszelkie dane przechowujemy w przenośnych pamięciach. Wszelkie dyski czy pendrive'y są coraz powszechniejsze. Mimo wszystko fotografie czy plakaty w formie fizycznej wciąż nie wyszły z mody. Drukarnia cyfrowa nadal zalewana jest zleceniami, przez co stale ma pełne ręce roboty. Dlaczego technologia nigdy nie wyprze papierowych dzieł?

Książka papierowa czy elektroniczna?

W pewnym okresie mogło się wydawać, że książki elektroniczne całkowicie zastąpią fizyczne, które po prostu przestaną być drukowane. Nigdy jednak do tego nie doszło. Druk cyfrowy wciąż jest popularny, jeśli chodzi o drukowanie papierowych dzieł. Jak to możliwe, że książki przetrwały tak dużo czasu i wciąż są powszechnie użytkowane? Wszystko przez ich bardzo liczne zalety, takie jak: dostępność dla osób z ograniczonym budżetem, wzbudzane przez nie pozytywne wrażenie estetyczne czy brak konieczności ładowania ich. Wpływa na to również zdecydowanie większy zasób literatury drukowanej, niż cyfrowej. Poza tym kupując materialny przedmiot odczuwamy większą satysfakcję. Książki cyfrowe również mają swoje zalety (np. nie zajmują miejsca na półce czy w walizce). Mimo to nie zastąpią one materialnych druków cyfrowych, które mają swój tajemniczy urok.

Gdzie drukowane są książki?

Miejscem gdzie zazwyczaj powstają książki jest tania drukarnia, często powiązana z wydawnictwem, które postanowiło opublikować dane dzieło w formie papierowej. Dzięki temu w niższej cenie otrzymuje się wyższy nakład. Jak wiadomo, wydawcy i autorzy muszą zarobić na każdej sprzedanej sztuce. Inaczej wydawanie książek byłoby mało opłacalne i zwyczajnie zaprzestano by tej praktyki. Na szczęście dobra drukarnia nie zawsze znaczy droga, więc papierowe dzieła literackie najczęściej drukowane są w wysokiej jakości.

Drukarnia internetowa wyda twoją książkę!

Książki papierowe idealnie sprawdzają się również jako prezenty dla najbliższych. Można kupić je w wielu sklepach, nie tylko księgarniach, jak również… wydrukować. Jeśli ktoś ma talent pisarski i chęci, w każdej chwili może skorzystać z usług oferowanych przez praktycznie każdą drukarnię online. Wszystko po to, aby wydrukować chociażby kilka egzemplarzy swojego dzieła, które później można wręczyć ludziom na różne okazje. Jest to ogólnodostępna usługa, co daje wiele możliwości. Książka niekoniecznie musi być pełna tekstu. Można wydrukować w niej zdjęcia podpisane krótkimi cytatami lub same fotografie. W chwili obecnej nie trudno jest znaleźć dobrą drukarnię, która z chęcią przyjmie nasze zamówienie. Jeśli ma się zamiar wydrukować swoją własną książkę, warto od czasu do czasu zerkać na strony danych punktów i śledzić zmieniające się cenniki druku. Na takie przedsięwzięcie nie wydamy całej swojej wypłaty, a chwila, gdy po latach zobaczymy u kogoś obdarowanego na półce naszą książkę może być niezastąpiona.

Warto drukować zdjęcia?

Zdjęcia są nierozłącznym elementem naszego życia. Każdy człowiek lubi przechowywać wspomnienia w tej formie. Najczęściej trzymamy fotografie na dyskach lub w pamięciach przenośnych. Warto jednak pomyśleć nad wydrukowaniem ich i stworzeniem unikalnego, niepowtarzalnego albumu. Niezbędna będzie do tego drukarnia online, która szybko wykona nasze zlecenie. Wywoływanie zdjęć coraz bardziej zanika, jednak drukowanie ich prędko nie wyjdzie z mody. Jeśli zamierzamy wydrukować ogromną ilość fotografii na raz, możemy być pewni, że zapłacimy mniej, niż drukując zdjęcia pojedynczo lub wywołując je. Tym bardziej, że możemy skorzystać z usług taniej drukarni. Warto więc, za niezbyt wysoką cenę, przenieść wspomnienia z ekranu komputera na papier. Album ze zdjęciami również fenomenalnie sprawdza się jako prezent dla najbliższych, np. starszych ludzi, którzy nie korzystają z współczesnych technologii. Może to również przysporzyć wiele wzruszeń nam samym. Gdy po kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu latach otworzymy album z fotografiami, które dawno temu przesłaliśmy do wydrukowania drukarni cyfrowej, na pewno zostanie to skwitowane wielkimi emocjami. Dodatkowo zdjęcia wydrukowane na papierze mogą posłużyć nam jako element dekoracji domu. Ściana wyklejona rodzinnymi fotografiami na pewno przyciągnie wzrok i przywoła uśmiech na twarzy. Miło będzie czasami na chwilę zatrzymać się i wrócić do przeszłości. Warto więc skorzystać z taniej drukarni, aby przenieść wspomnienia z komputera na papier.

Jak dobrze zareklamować swój występ?

Często bierzemy czynny udział w różnych wydarzeniach, na przykład koncertach. Czasem nawet występujemy w roli artysty, grając egzamin dyplomowy czy śpiewając kolędy na koncercie klubowym. Każde takie wydarzenie powinno być odpowiednio zareklamowane oraz mieć namacalny dowód. Śpiewu w słoiku nie zamkniemy, ale plakat możemy zachować. Drukarnie oferują druk plakatów w różnych rozmiarach w bardzo przystępnych cenach. Nie trudno znaleźć taką, która szybko podejmie się wydrukowania, a czasem nawet pomocy w zaprojektowaniu naszych „reklam”. Wydarzenie przeminie, jednak związane z nim wspomnienia będą mogły być przywoływane między innymi dzięki plakatowi, który po nim zostanie. Możemy również zlecić druk broszur z programem danego występu. Świetnie sprawdzają się one w roli pamiątek dla widzów, którzy w przyszłości, gdy na nie zerkną, będą wspominać nasz koncert.

Wspomnienia prosto z drukarni

Różne drukarnie online oferują naprawdę niedrogie usługi z zakresu druku, a także projektowania. Czasem warto poświęcić trochę pieniędzy, aby dzięki temu zyskać namacalny dowód ważnego dla nas wydarzenia lub naszej ciężkiej pracy. Wydrukowanego plakatu czy zdjęcia nie da się zastąpić jego elektroniczną wersją.

Zobacz również