6 paź 2017

Poszerz swoją perspektywę. Nowy Canon EOS 6d Mark II już na rynku

​To zupełna gratka dla wszystkich miłośników fotografii. Czołowy producent aparatów fotograficznych na rynku wypuścił nowy, zupełnie przełomowy produkt. To co odróżnia go od poprzedników to przede wszystkim szereg nowych możliwości schowany w małym, poręcznym ciele.

Aparat dostosowany do Twoich umiejętności

Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań jak wbudowany procesor DIGIC 7 oraz pełnoklatkowa matryca CMOS o zawrotnej rozdzielczości 26,2 megapikseli jakość wykonywanych obrazów zachwyci nie tylko tych amatorskich użytkowników sprzętu lecz także profesjonalnych fotografów. Zastosowana w aparacie EOS 6D Mark II matryca CMOS wpuszcza możliwie jak najwięcej światła, a procesor DIGIC 7 redukuje takie mankamenty jak zakłócenia cyfrowe. To zaś pozwala na dobre wgłębić się w świat szczegółów i detali.

Innowacyjna matryca CMOS zapewnia jednak nie tylko wyjątkową jakość zapisywanych obrazów, lecz także pozwala uchwycić ważne dla Ciebie chwile w dowolnym momencie. Gwarantuje ona szeroki zakres dynamiczny wykonywanych ujęć, dzięki czemu podczas fotografowania nie musisz przejmować się nie tylko niestabilnym drżeniem ręki lecz także pogodą, czy rodzajem światła. Profesjonaliści zaś zachwycą się znacznie rozszerzonymi możliwościami ingerencji w obraz na etapie postprodukcji. Z tym tematem nie jesteś za pan brat? Nic nie szkodzi. Bowiem wbudowana w lustrzankę korekcja aberracji zapewnia lepsze parametry optyczne. Dzięki temu wykonywane zdjęcia wyróżniają się idealną jakością nawet bez obróbki w programie.

Poczuj głębię ostrości

W nowym Canonie 6d Mark II znajdziemy aż 45 punktów krzyżowych AF, dzięki którym wykonywanie wyraźnych zdjęć staje się dziecinnie proste. Ponadto dzięki podwójnie krzyżowemu punktowi AF umiejscowionemu na środku ekranu zyskujemy możliwość precyzyjnego regulowania ostrości nawet w tak słabym świetle jak światło księżyca (-3 EV). Zminimalizowanie "szumów" i zwiększenie jakości wykonywanych fotografii umożliwia nam także maksymalna czułość ISO 40000 (z opcją rozszerzenia do 102400). To rozwiązanie gwarantuje nam więc uzyskanie wyraźnych zdjęć w każdych warunkach.

Jednak to jeszcze wszystko! Dzięki tak wysokiemu poziomowi czułości możliwe jest korzystanie z autofokusa (do 27 punktów) nawet przy przysłonie f/8, co jest szczególnie istotne chociażby w przypadku używania superteleobiektywów z telekonwerterami. Wybierając więc najnowszy model Canona nie musisz martwić się o kompatybilność z innymi sprzętami - twórcy modelu zrobili już to za Ciebie.

Każda perspektywa jest dobra

Ciężko odnaleźć Ci dobre miejsce do uzyskania idealnego kadru? Dzięki temu sprzętowi nie musisz się już gimnastykować. Canon 6d Mark II zaopatrzony jest bowiem w odchylany i obracany w dowolnym kierunku ekran aparatu, który umożliwia fotografowanie z niskiej lub wysokiej perspektywy. Bez problemu możesz więc fotografować z poziomu bioder. Dzięki temu także wykonywane przez Ciebie zdjęcia portretowe zyskają bardziej naturalny wygląd.

Swobodne manewrowanie w trakcie sesji zdjęciowych umożliwia także wygląd aparatu, który pomimo szerokiego zakresu możliwości pozostaje stosunkowo lekki i niewielki. Najnowsza pełnoklatkowa lustrzanka firmy Canon bowiem ma zaledwie wymiary 144,0 × 110,5 × 74,8 mm i bważy jedynie 765g łącznie z akumulatorem. Wygody dostarcza także uchwyt pionowy BG-E21 oraz odporność na pył i wilgoć.

Wszystko w jednym miejscu

Nie potrafisz rozstać się ze swoim smartfonem a bycie w kontakcie ze światem to dla Ciebie priorytet? Dzięki EOS 6d Mark II nie musisz już nosić ze sobą wszystkich sprzętów. Lustrzanka bowiem zaopatrzona jest w funkcję bluetooth, dzięki której z łatwością nawiążesz połączenie Wi-fi i pozostaniesz w kontakcie ze znajomymi. Dzięki temu zyskujesz także możliwość przeglądania i wybierania zdjęć już z poziomu samego urządzenia poprzez jego ekran, a także dzielić się nimi ze znajomymi. Ponadto poprzez stałe połączenie z siecią Wi-Fi możesz zdalnie sterować aparatem – także w trybie Live View.

Z nim się nie zgubisz

Uwielbiasz fotografować naturę, jednak Twoja orientacja w terenie pozostawia wiele do życzenia? Specjalnie z myślą o tych użytkownikach aparatu, którzy preferują dalekosiężne fotograficzne wyprawy twórcy zaopatrzyli sprzęt także we wbudowany moduł GPS, który śledzi każdy krok użytkownika. Ponadto w połączeniu z funkcją Wi-Fi umożliwia nam systematyczne udostępnianie zdjęć wraz z dokładnym znacznikiem i lokalizacją naszego położenia.

Nagrywaj w najwyższej jakości

Najnowsza lustrzanka firmy Canon daje jednak nie tylko szerokie pole do popisu dla wszystkich miłośników fotografii lecz także tym użytkownikom, którzy preferują utrwalanie ważnych momentów w formie filmu. Znakomitą jakość nawet przy małej głębi ostrości gwarantuje przede wszystkim nagrywanie w jakości Full HD, co charakterystyczne jest dla profesjonalnych produkcji filmowych. Ponadto zastosowana w aparacie technologia Dual Pixel CMOS AF płynnie reguluje ostrość poruszających się obiektów całkowicie usuwając gwałtowne i rozpraszające uwagę elementy, zaś wbudowany, 5-osiowy cyfrowy stabilizator obrazu kompletnie niweluje niepożądane drgania aparatu. Dzięki temu do nagrywania stabilnego obrazu nie potrzebujemy już statywu.

Co ciekawe w najnowszym Canonie zyskujemy także możliwość tworzenia filmów pokloatkowych o rozdzielczości 4K. Ta zaś zapewnia wyjątkową dokładność rejestrowanych zmian zachodzących w trakcie ujęcia.

Zobacz również