11gru2017

Papier na wizytówki - jak drukować, żeby prezentować się z klasą

​Historia wizytówek sięga odległych czasów. Rytuał przedstawiania się z małą kartką papieru przetrwał aż do dziś, a firmy, prezesi i pracownicy prześcigają się w tworzeniu kreatywnych i wyjątkowych wizytówek. Druk broszur wydaje się być prostszą sprawą niż druk wizytówek, dlatego u nas znajdziesz kilka porad jak drukować, żeby witać się z dumą.

Propozycje z drukarni cyfrowej

W zasadzie zakłady poligraficzne mówią, że drukować można na każdym papierze. Życzenie klienta jest przecież rozkazem. Jednak nie każda kartka będzie godnie prezentowała nasze nazwisko. To w końcu papier będzie tworzył ostateczny efekt, jaki wywoła nasza wizytówka - oczywiście obok druku cyfrowego. Te dwa czynniki powinny się uzupełniać. Na rynku mamy do wyboru wiele różnych rodzajów papieru. Można zdecydować się na papier barwiony, gładki, matowy, z połyskiem, o różnych grubościach i gramaturach, czy fakturowany. No tak, jest tego sporo...

A co mówi dobra drukarnia?

Jeżeli chodzi o odpowiedni papier do druku wizytówek drukarnie polecają przede wszystkim papier o gramaturze przynajmniej 300 g/m². Kredowy błyszczący papier o takiej gramaturze stosowany jest głównie do druku zaproszeń, voucherów, pocztówek i oczywiście wizytówek. Natomiast kredowy matowy papier o gramaturze 350 g/m² jest niezwykle sztywny i stylowy. Idealnie nadaje się więc do druku tych wyjątkowych produktów. Dodatkowo kiedy połączymy go z matową lub błyszczącą folią nasza wizytówka stanie się bardziej elegancka. Te dwa podstawowe rodzaje papieru sprawią, że nasze wizytówki będą ładne, miłe w dotyku i szybko się nie pomną.

Nie zapomnij!

Przekazywanie wizytówek łączy się z wieloma rytuałami, ale dziś nie o tym. Dzisiaj skupiamy się na tym, jak przekazać drukarni internetowej (bądź stacjonarnej) zlecenie, aby nasza wizytówka wyglądała dokładnie tak jak chcemy. Niektórzy ludzie często dopisują na wizytówkach numer telefonu, godzinę lub adres spotkania. Dlatego wybierając papier do druku pamiętaj, że nie może być on śliski i rozmazywać tuszu. Dzięki temu wykorzystasz pustą przestrzeń w razie potrzeby i dopiszesz ważną notkę. Dlatego Twój blankiecik nie może wyglądać jak zwykła ulotka.

Postaw na swoim

Pamiętaj, że wizytówka przedstawia Ciebie, a nie drukarnię online, którą wybrałeś. Dlatego to nadal od Ciebie zależy jaki papier wybierzesz. Warto zapytać o radę, przejrzeć różne oferty w Internecie zanim ostatecznie się zdecydujemy. Wybierając papier gorszej jakości można zabezpieczyć swoje wizytówki lakierem dyspersyjnym. Nie daj się jednak nabrać taniej drukarni, która zrobi to nieprofesjonalnie. Porównaj ceny za usługi i wybierz odpowiedzialnie. Czasem warto też poprosić o testowy druk kilku różnych kopii i wtedy zdecydować. Szczególnie kiedy ostatecznie będziemy potrzebowali dużego nakładu.

Kreatywne rozwiązania - jaki dobrać papier

Kiedy stworzymy niezwykle kreatywną i oryginalną wizytówkę może nam być ciężko znaleźć dla niej odpowiedni papier. Wtedy doskonałym pomysłem wydaje się wycieczka do dobrej drukarni i rozmowa o swoim zleceniu. Nie wszystkie rozwiązania możemy wymyślić sami, dlatego warto zasięgnąć rady doświadczonych drukarzy. Niektóre kreatywne wizytówki wymagają także zupełnie innego papieru. Bo przecież nie wszystkie muszą wyglądać tak samo. Dlatego specjalnie dla nas drukarnie mogą sprowadzić wyjątkowy papier. To wszystko oczywiście wiąże się z kosztami, ale wizytówka to przecież inwestycja w siebie.

Zobacz również